Mondaine

Mondaine logo

Zaměřujeme se na design, inovace, udržitelnost a revoluční materiály, které vyhovují jedinečnému životnímu stylu našich spotřebitelů, abychom vytvořili pozitivní dopad na komunity, kde žijeme a pracujeme. Staráme se.

V roce 1944 navrhl zaměstnanec SBB, elektrotechnik a konstruktér Hans Hilfiker, nadčasové staniční hodiny SBB (Schweizerische Bundes Bahnen - Švýcarské spolkové dráhy). Červená vteřinová ručka byla inspirována výpravkou, kterou výpravčí používá k odbavení vlaků. V roce 1986 design skončil i na zápěstí - Mondaine uvedli na trh prv ní náramkové hodinky inspirované oficiálními nádražními hodinami švýcarských drah.

Dnes je kolekce Mondaine SBB světově známou hodinářskou klasikou, která svým designem dosáhla kultovního statusu. Ikonické místo setkávání na hlavním nádraží v Curychu je viditelné pro všechny cestovatele a turisty a je dominantou největšího vlakového nádraží ve Švýcarsku.

Přístupné Swiss Made hodinky se silnou identitou a holistickým přístupem k udržitelnosti.

Mondaine je první společností na světě, která nabízí recyklaci hodinek a patří mezi první komplexně uhlíkově neutrální hodinářské značky a společnosti na světě (v rozsahu 1, 2 a 3 protokolu o skleníkových plynech) od roku 2020. Společnost dodržuje pravidlo 3R: Reduce, Reuse, Recycle, což znamená omezovat, znovu použít a recyklovat. Výrobní továrna vyrábí všechny hodinky pomocí zelené energie, z níž až 80 % pochází z vlastního fotovoltaického solárního systému, navíc s pomocí metody just-in-time, která zajišťuje, že nevznikají žádné zbytečné nebo neudržitelné přebytky. Udržitelnost je součástí samotné struktury DNA společnosti.

Instruktážní návody a manuály k hodinkám naleznete zde.

WWW.MONDAINE.COM