Frederique Constant

„Cílem značky je nabízet kvalitní švýcarské hodinky za dostupnou cenu a demokratizovat tak luxusní hodinky s označením Swiss Made.“

Frederique Constant je švýcarská hodinářská manufaktura se sídlem oblasti Plan-les-Ouates v Ženevě, světovém epicentru prestižní hodinářské výroby.

Založena byla v roce 1988 manželským párem z Nizozemska – Alettou a Peterem Stas, kteří se rozhodli založit hodinářskou značku s cílem nabízet kvalitní švýcarské hodinky za dostupnou cenu a demokratizovat tak luxusní hodinky s označením Swiss Made.

30 vlastních manufakturních kalibrů včetně nejnáročnějších komplikací

Společnost Frederique Constant ve své manufaktuře o rozloze 6 200 m2 vyvíjí a také sama vyrábí širokou škálu mechanických, quartzových a chytrých hodinek. Od roku 2004 do dnešního dne společnost navrhla 30 manufakturních kalibrů.

Mezi ně se řadí i ty nejsložitější komplikace, jako je tourbillon, věčný kalendář, flyback chronograf a také nový a v hodinářství dosud nevídaný typ krokového kola – Monolithic. Je vyroben z jediného kusu křemíku, který nahrazuje 26 součástek standardního osazení a kmitá frekvencí 40 Hz, což je desetkrát rychleji než většina mechanických strojků.

www.frederique-constant.cz