Luminox

Originální značka hodinek s unikátním systémem luminiscence, kterou nosí outdoorová ikona Bear Grylls, U.S. Navy SEALs, ICE-SAR, piloti stíhaček F-117 NighthawkTM spolu s dalšími elitními jednotkami a profesionálními potápěči.

Společnost Luminox byla založena v USA v roce 1989 s cílem nabídnout veřejnosti vysoce odolné sportovní hodinky se špičkovou luminiscencí a čitelností, které budou vyráběné ve Švýcarsku (a mohou se pyšnit označením SWISS MADE). Značka se dostala do podvědomí díky spolupráci s americkými Navy SEALs, pro které v roce 1992 vytvořila kolekci hodinek a v portfoliu značky ji naleznete dodnes. Od té chvíle se na značku začalo obracet více speciálních jednotek, které požadovaly hodinky, jenž obstojí v extrémních podmínkách. Dnes je Luminox celosvětová značka, kterou najdete ve více než 50 zemích světa a na zápěstí desítek elitních a záchranných jednotek.

Hodinky Luminox jsou ve tmě viditelné po dobu až 25 let - bez nutnosti dobíjení - Vždy Viditelné!

Za svůj úspěch vděčí hned několika unikátním technologiím, které hodinkám propůjčují jejich specifické vlastnosti. Luminox Light Technology (LLT) poskytuje bezkonkurenční noční viditelnost díky systému osvětlení s "vlastním napájením", které vydrží až 25 let. Každé hodinky jsou vybaveny mikroplynovými světly (kapsle z borosilikátového skla), které vždy svítí.

Další technologie, které u značky Luminox naleznete jsou zcela jedinečné materiály CARBONOX™ a CARBONOX™+, které hodinkám poskytují nespočet uživatelských výhod. Oba materiály disponují mimořádnou pevností pouzdra díky tuhosti uhlíkových směsí/vláken, jsou extrémně lehké, vysoce odolné vůči teplotním výkyvům, povětrnostním vlivům, nárazům, poškrábání a mnohem více. Oba materiály navíc mají krásnou povrchovou úpravu, díky které si je oblíbily nejen speciální jednotky, ale i koncový zákazníci.

Luminox nezaostává ani v oblasti udržitelnosti, neboť od roku 2020 je součástí skupiny Mondaine, která je CO2 neutrální v rozsahu 1, 2 a 3 protokolu o skleníkových plynech. Luminox ve spolupráci se švýcarskými vědci vytvořil materiál #tide ocean, z kterého vyrábějí řadu udržitelných hodinek. Jedná se ze 100 % o plast vylovený z oceánů, který se dále sofistikovaným a udržitelným procesem rozkládá a dále zpracovává na výrobu nového materiálu.

Instruktážní návody a manuály k hodinkám naleznete zde.

WWW.LUMINOX.COM